English

ŞİRKET PROFİLİ

İsak Amram Kauçuk Mamulleri Şirketi, 1952'de, birçok sektöre kimyasal ürünler sağlayan bir şirket olarak kurulmuştur. Şirketin temel yetkinliği, değişik sektörlerde kullanılan, doğal kauçuk ve lateks de dahil olmak üzere birçok kimyasal hammaddenin ithali olagelmiştir. Anlaşmalı tedarikçileri çoğunlukla Malezya, Vietnam, Hindistan, Tayvan, Rusya ve Çin'de bulunmuştur. Şirketin cirosu ve geliri, geçen onyıllar boyunca, hatırı sayılır miktarda artmıştır.

1970'li yıllarda, şirket, stratejik bir karar vererek imalata başlamıştır. İthal edilen hammaddeler kalıplara dökülerek, çoğunlukla ayakkabı sektörüne yönelik olarak krep haline getirilmiştir. İmalatın yanısıra, şirket, ürün portföyüne sentetik kauçuk ve neopren gibi yeni kimyasallar da eklemiştir. Geçen yıllar boyunca, İsak Amram Kauçuk Mamulleri Şirketi, kuvvetli tedarikçi zinciri, eylem yönelimli kararlılığı, ve kaliteli ticaret anlayışı sayesinde takdir görmüştür. Bu üç rehber ilke, şirketi, hem yurtta, hem de dünyada, başarıya ve saygınlığa ulaştırmıştır.

2000'li yıllarda, şirket, değişen dünya piyasasının şartları dolayısı ile evrimleşen vizyonunu yansıtmak için Rubiteks Lateks ve Kauçuk Ticaret olarak yeniden adlandırılmıştır.

Rubiteks'in yabancı stratejik partnerlerine hitap eden başlıca yetkinsel üstünlükleri, kuvvetli bir satış gücü ağına sahip olmak, değişken çaplı tedarik yönetimi anlayışına sahip olmak, başarılı performansı sayesinde yurt çapında saygınlığa sahip olmak ve devamlı şekilde yeni fikirlere açık olmak üzerine kuruludur. Bu etkenlerin bileşimi, şirketin dünya çapında stratejik ticari ilişkiler kurmasına katkıda bulunmuştur. Şirket, evrimi boyunca, Türkiye endüstri hayatında bir mihenk taşı olmanın yanısıra, eş zamanlı şekilde "hem küresel, hem de yerel" olunabileceğini kanıtlayan başlıca bir örnek olarak incelemeye değerdir.

Rubiteks, jeostratejik konumu, kapsamlı partner portföyü ve eşsiz deneyim kitlesini değerlendirerek, hem kendisi, hem de müşterileri için, yenilikçi, etkili, ve sinerjik kazan-kazan olanakları yaratmaya hazırdır.